Evangelisté
Zdeněk a Lucinka Uhlíkovi


Svědectví Zdeňka

Zdeněk Na své dětství rád vzpomínám. Narodil jsem se v Děčíně v srpnu 1956 jako druhý ze třech kluků. Rodiče se o nás starali s péčí a láskou a to formovalo naše životy. Naši byli nevěřící a o Bohu se u nás tedy nemluvilo. Vyučil jsem se elektrikářem a následně absolvoval Střední průmyslovou školu elektro v Chomutově.

Když mi bylo asi 20 let, začal jsem se zajímat o různé záhady v historii lidstva a o schopnosti lidského mozku. Má cesta za poznáním vedla přes východní náboženství, jógu, okultizmus a lidové léčitelství. Během základní vojenské služby jsem létal na proudovém letadle L 29 jako pilot, byl jsem šťastný, ale toužil jsem poznat smysl života a skutečnou pravdu.

V roce 1981 jsem se oženil a o dva roky později jsme se přestěhovali do Vimperka na Šumavě. Nový okruh známých (včetně katolického kněze) mi otevřel nové obzory a já začal zjišťovat, že to, co jsem tak dlouho hledal, mi bylo celý život na dosah. Bůh vedl naše kroky až do Vejprnic u Plzně do rodiny upřímných a praktikujících křesťanů (Karel a Boženka Šulcovi). Tam jsem poprvé slyšel jasné a plné evangelium. A tam jsme taky na podzim v roce 1988 oba poprosili Ježíše, aby nám odpustil, že jsme Mu nevěřili, odpustil naše hříchy a aby se ujal vlády nad našimi životy. Později jsem vystudoval Evangelikální teologický seminář v Praze a začal na plný úvazek pracovat na šíření Božího Království jako kazatel Církve bratrské v Chomutově.

Vždy jsem měl touhu přinášet evangelium ztraceným a tak jsem v mých 54 letech opustil postavení kazatele na sboru a nastoupil do služby cestujícího evangelisty. Předseda Rady Církve bratrské Pavel Černý potvrdil toto povolání, což je pro mne velmi důležité. Od té doby žiji z darů přátel, kteří podporují šíření evangelia a váží si této služby.

V roce 2016 jsem ovdověl a v lednu 2017 se po Božím ujištění opět oženil s Lucinkou Liewehrovou z CB Elim Písek. Je to pro mě nová etapa života a společně s manželkou pokračujeme v této úžasné službě zvěstování evangelia... Navštívil jsem okolo 150 církví různých denominací v naší republice, na Slovensku i v USA. Pán nám otevírá cestu k srdcím lidí a vidíme, jak potvrzuje zvěstované Slovo. Dává milost pokání, uzdravuje a vysvobozuje a projevuje svoji moc. Máme mnoho svědectví o zázracích...

Na závěr můžu jenom dodat, že jsem poznal Ježíše Krista nejenom jako všemohoucího Boha, kterého chci následovat a poslouchat, ale i jako nejbližšího přítele... Opravdu vstal z mrtvých a žije. Vím to!!!

2024 © Copyright | Všechna práva vyhrazena | Tvorba: GLIPS | Login | Administrace |